איך לבחור נגן DVD

עד ממש לא מזמן נגן הDVD היה הנגן הנפוץ ביותר. כולם השתמשו בו והיה אפשר לראות אותו בכל מקום. אך משהו במציאות השתנה וכיום אנו רואים אותו פחות ופחות. זה לא שאי אפשר למצוא כיום נגני DVD, אבל אין ספק שהשימוש בו ירד. לכן, לא באמת מתשלם להשקיע הרבה כסף על נגן DVD אם אין לכם באמת צורך סירוב ממשי בו. 

לנגן DVD יש 2 שימושים מרכזיים:

  1. ניגון סרטים.
  2. ניגון מוזיקה.
  3. הרצת תמונות סטילס וקבצי מידע גדולים. בחלק מהדגמים אפשר גם לערוך את הקבצים דרך נגן הDVD.

לא משנה באיזה DVD תבחרו, כל נגן DVD יאפשר לכם לצפות בפורמטים הרגילים שהם: CD וDVD. אם ידוע מראש הפורמט אותו רוצים לפתוח – חשוב לוודא שהנגן אכן מסוגל להריץ את הפורמט המבוקש. לא כל נגן מריץ כל פורמט.

ישנם סוגי פורמטים שונים של DVD:

DVD – זהו הפורמט הכי נפוץ. ברוב חנויות הDVD השונות והשכרות הDVD תוכלו למצוא את הפורמט הנ"ל. הפורמט הנ"ל רץ על כל נגני הDVD גם הפשוטים ביותר.

CD – זהו פורמט מאוד דומה לפורמט הDVD אך הוא פשוט יותר ולכן גם האיכות שלו נמוכה יותר. לכן תמיד עדיף להריץ את התוכן על פורמט DVD ולא CD.

SVCD – זהו פורמט שנפוץ בעיקר כשמורידים תוכן מהאינטרנט. הוא דומה מאוד לCD אך הוא קצת פחות איכותי ולא כל נגן מצליח להריץ אותו.

DIVX – זהו פורמט שהמידע שעליהם נצרב על ידי מחשב ולא באמצעות מכונה. לכן, אם רוצים להריץ את הפורמט הנ"ל צריך שהנגן יהיה מסוגל להריץ תוכן צרוב או במילים אחרות "קורא צרובים". הפורמט עצמו איכותי מאוד מאחר והוא מצד אחד מאפשר דחיסה של המידע למשקל קל ומצד שני הוא שומר על איכות התוכן. בדרך כלל ניתקל בפורמט הDIVX כשנוריד סרטים מהרשת או כל תוכן אחר.

BLUERAY – זהו פורמט שמתאים אך ורק לנגנים שמסוגלים להריץ תכני HD. לרוב פורמט זה יתאים אך ורק למסכי LCD או פלזמה או מקרנים מיוחדים.

נושא נוסף שכדאי להתייחס אליו לפני שבוחרים נגן DVD הוא האם המכשיר יכול לקבל עדכונים על ידי הורדת העדכונים מאתר היצרן של הנגן. הרי אף אחד לא יכול לחזות את הפורמט הבא שיצא לשוק ופתאום כולם ישתמשו בו והנגן לא יהיה מסוגל להריץ אותו. לכן זהו פרמטר חשוב שכדאי לקחת בחשבון.

פורמט תמונות סטילס – ברוב המוחץ של נגני הDVD ישנה אפשרות גם לראות תמונות שנצרבו על הDVD. הפורמט הכי נפוץ לצריבת תמונות על תקליטור הינו JPEG. במידה והתמונות נמצאות על כרטיס זיכרון שנכנס לנגן הDVD, חשוב לוודא שמכשיר אכן מסוגל לקרוא את פורמט כרטיס הזיכרון.